počet produktů: 0
cena: 0 CZK
statické stránky
Odběr novinek
Přihlásit k odběru
Sledovali by jste videa na YOUTUBE s návody, recenzemi a informacemi, která by jsme pro Vás natáčeli?
ANO
197/210 (94%)
NE
13/210 (6%)
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 150
týden: 660
Kontaktovat nás můžete: Pondělí: 8:00-15:00 Úterý: 8:00-15:00 Středa: 8:00-16:30 Čtvrtek: 8:00-15:00 Pátek: 8:00-13::00 ----------------------------------- Tip: Pro vyhledávání dle rozměru, zadejte: rozměry v mm ve formátu šířka x výška x délka v mm (desetinná místa oddělte čárkou bez mezery) např.: BOSCH 5x8x12 - pokud zadáte rozměr 6x10x zobrazí se všechny kartáče o rozměru 6mmx10mmx délka jakákoliv ........................................................
Kontaktovat nás můžete v pracovní době: Pondělí: 8.00 - 15.00 Úterý: 8.00 - 15.00 Středa: 8.00 - 16.30 Čtvrtek: 8.00 - 15.00 Pátek: 8.00 - 13.00 ------------------------------- Tip: Pro vyhledávání dle rozměru, zadejte: rozměry v mm ve formátu šířka x výška x délka v mm (desetinná místa oddělte čárkou bez mezery) např.: BOSCH 5x8x12 - pokud zadáte rozměr 6x10x zobrazí se všechny kartáče o rozměru 6mmx10mmx délka jakákoliv ........................................................

Servis

 

Provádíme servis:

 • speciálních komutátorových motorů stejnosměrných DC
 • speciálních komutátorových motorů střídavých AC
 • opravy elektromagnetických segmentů brzd a spojek (elektromagnetické brzdy, spojky)
 • opravy asynchronních elektromotorů (motory s rotory nakrátko - záruka 6 měsíců)
 • opravy převíjením cívek (stykačových a magnetových)
 • opravy převíjením statorů ručního nářadí (ceny od 500,-Kč bez DPH)
 • opravy převíjením komutátorových rotorů (ceny od 2.000,- Kč bez DPH)
 • opravy elektromagnetů k brousícím strojům a zařízením
 • převíjení a opravy magnetických stolů
 • opravy brzd elektromotorů
 • pravidelné kontroly pohonů v plánovaných intervalech
 • Vyrábíme uhlíky a uhlíkové kartáče do elektromotorů všech typů a parametrů. Nabízíme náhradní uhlíky pro domácí spotřebiče, ruční nářadí, startéry a alternátory.
 • Renovace hřídelí elektrických motorů
 • Pouzdření ložiskových štítů elektrických motorů
 • Opravy kalových čerpadel
 • Opravy průmyslových vysavačů
 • Opravy centrálních vysavačů
 • Opravy domácích vysavačů (v případě pořizovací ceny vysavače 2.000,- Kč je oprava většinou nerentabilní)
 • Provádíme dynamické vyvažování rotorů a hřídelí na vyvažovacích strojích SCHENCK
 • Opravy bazénových filtračních čerpadel NOCCHI SWIMMEY, ASTRAL POOL, BRILIX, PREVA, BADU, ESPA, WINNER, SHOT, MINI DELFINO, HANS CRAFT
 • Opravy komutátorových elektromotorů seniorských invalidních vozíku, zdravotních vozíků s komutátorovým motorem
 • Opravy DC motorů běžeckých pásů (repase motoru pro běžecké pásy)

Opravy převíjením rotoru:

Cena opravy komutátorových rotorů jsou od 1.500,- bez DPH.

Z důvodů technické náročnosti opravy rotorů nelze provést opravy rotoru za nižší cenu. V ceně opravy není započtena výměna komutátoru.

Velmi důležité je také provézt správnou instalaci rotoru do stroje, aby nedošlo k poškození rotoru. Zachovat veškeré postupy a dodat všechny díly při montáži a rotor ,,zabíhat,, na nižší napětí.

Vždy při opravě mají byt vyměněna všechna ložiska na rotoru za nová a stejného typu a parametru dle požadavku výrobce (pro vysokootáčkové stroje se jedná o speciální ložiska). Dále pří výměně rotoru (nebo opravě převinutím) vyměněny uhlíkové kartáče. Pokud je nechceme měnit, tak je nutno uhlíkové kartáče a komutátor nechat zaběhnout popřípadě za pomocí speciální křídy na komutátory zabrousit, aby plošky na uhlíkových kartáčích a komutátoru dokonale přilehaly k sobě. Křídu na požádání u nás možno objednat.

Je velice nutné dbát výše uvedených doporučení, aby oprava Vašeho stroje měla co nejdelší životnost. V případě, že něco zanedbáme, může dojít k brzkému poškození stroje popřípadě, v tom nejhorším případě k poškození stroje, kdy oprava byla marná a v tom nejhorším, kdy stroj už nelze opravit.

 

 

 

Intervaly údržby:

 • provádíme údržbářské práce pečlivě a v pravidelných intervalech
 • provádíme patřičné kontroly a audity, aby bylo možno včas identifikovat možné závady, poruchy, a tyto řešit před vznikem poškození
 • přizpůsobíme intervaly údržby provozním podmínkám a místní situaci (znečištění, počtu spouštění, zátěž, izolační odpor atd.)
 • je také zapotřebí dodržovat pozorně domazávací intervaly, které jsou uvedeny na výkonnostním štítku

 

 

Intervaly prohlídek a údržby pro asynchronní elektromotory:

Činnost Interval v provozních hodinách Nejzazší intervaly v letech
První prohlídka Provádět po 500 hodinách provozu 1/2 roku
Domazávání

Přibližně 1.000-2.000 hodin v závislosti na ložiskách

a typu provozu

---
Čištění V závislosti na místním stupni znečištění ---
Běžná prohlídka Při vhodných příležitostech (např. při domazávání ložisek, výměně mazacího tuku ložisek a podobně) ---
Hlavní prohlídka Přibližně každých 16.000 hodin

2 roky

(nebo 3 roky)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Intervaly prohlídek u ručního nářadí doporučujeme provádět po skončení záruční doby nebo v závislosti na prostředí ve kterém stroj pracuje.

 

Při výměně uhlíkových kartáčů doporučujeme provézt kontrolu komutátoru a jeho opotřebení. V případě nadměrného opotřebení komutátoru dochází k nedokonalému přilnutí kartáčů ke komutátoru a toto může způsobovat zvýšené opotřebování uhlíkových kartáčů, nadměrné jiskření, zahřívání stroje a v nejhorším případě poškození rotoru stroje.

 

Ukázka opotřebovaného komutátoru rotoru.

 

V případě použití strojů v náročném prostředí na prach, abraziva, brusiva a další nečistoty, které mohou vniknout do stroje, doporučujeme stroje pravidelně čistit.

 

Ukázka znečištěného stroje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukázka znečištěného stroje.

Oprava elektromotorů může být složitá úloha a záleží na typu a rozsahu poškození. Zde je několik obecných kroků, které se obvykle používají při opravách elektromotorů: 1. Rozbor problému: Prvním krokem je identifikovat problém v motoru. To může zahrnovat vizuální kontrolu motoru, testování vodičů, měření elektrických proudů a další diagnostiku. 2. Demontáž: Pokud se identifikuje problém, musí být elektromotor demontován, aby byly přístupné poškozené součásti. Demontáž může zahrnovat odstranění vnějšího krytu i statoru. 3. Oprava poškozených součástí: Po demontáži motoru je potřeba opravit poškozené součásti, jako například stator, rotor, ložiska, izolaci a další. 4. Čištění: Po opravě poškozených součástí je nezbytné vyčistit motor od prachu, špíny a dalších nečistot. 5. Sestavení: Po vyčištění motoru a opravě poškozených součástí se sestaví do původní podoby. 6. Testování: Nakonec se elektromotor testuje, aby se zkontrolovala jeho funkčnost. Oprava elektromotorů může být složitá a závisí na mnoha faktorech, jako je typ motoru, rozsah poškození, dostupnost náhradních dílů a další. Proto je obvykle nejlepší svěřit opravu elektromotoru odborníkům.

 

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).